Dołącz do świata elfów, krasnoludów i ludzi

Władca Pierścieni” stał się integralną częścią naszej kultury. Ta wielka powieść pochłonęła setki tysięcy czytelników na całym świecie. Każdego roku lista się rozszerza, a nowe pokolenia sięgają po dzieło Tolkiena. To klasyka fantastyki, w której znajdziesz wielką przygodę, przyjaźń, tragedię i miłość.

O czym jest książka?

W czasach, kiedy moce ciemności rosną w siłę, istnieje małe państewko, które żyje na uboczu. Bag End to ojczyzna Niziołków. To tutaj rozpoczyna się przygoda, która zmieniła losy całego świata.

Sauron to potężny i na wskroś zła istota, która została dawniej pokonana, a teraz pragnie odzyskać władzę. Potrzebuje do tego tylko małego przedmiotu – magicznego pierścienia. Na jego nieszczęście znajduje się on w posiadaniu Froda Bagginsa, mieszkańca Bag End.

Wkrótce Frodo wraz z przyjaciółmi formują „drużynę pierścienia”, której zadaniem jest wrzucenie pierścienia do wulkanu w górze Moria. Tylko w ten sposób go zniszczą i pokrzyżują plany Sauronowi.

Wróg nie śpi. Na drodze bohaterów staje szereg niebezpiecznych przeszkód. Przez całą lekturę będziesz się zastanawiać, czy ta misja się im powiedzie.

Mistrz narracji

Tolkien zawodowo nie zajmował się pisaniem książek. Jego główną pasją był język. Dlatego został wyśmienitym filologiem, który wykładał w Wielkiej Brytanii. Chcąc podarować coś cennego swoim dzieciom, Tolkien napisał krótką książkę pt.”Hobbit”. Dzieło stało się na tyle popularne, że fani błagali o kontynuacje. Na co autor przystał.

„Władca Pierścieni” jest dużo bardziej rozbudowaną książką niż „Hobbit”. Wątków jest mnóstwo, ale prowadzone są w mistrzowski sposób.

Tolkien umiejętnie prowadzi swoich czytelników między jedną przygodą a drugą. Przedstawia nowych bohaterów, nowe dramaty i podsuwa fałszywe tropy. Dzięki temu od książki nie sposób się oderwać. Chętnie czytasz dalej, bo chcesz dowiedzieć się, co wydarzy się później.

Język na wagę złota

Poza fenomenalną fabułą Tolkien serwuje czytelnikom prawdziwą ucztę językową. Jako filolog doskonale operuje wszelkimi środkami stylistycznymi, żeby pogłębić doznania w czasie czytania. Autor traktuje każde zdanie, jako małą historię. Dzięki takiej dbałości o szczegóły powieść nabiera głębi i dodatkowej wartości.

Na potrzeby książki autor „Władcy Pierścieni” stworzył kilka języków elfów, krasnoludów itd. To dodatkowo wciąga czytelnika w tę opowieść.

Dlaczego warto przeczytać „Władcę Pierścieni”?

Trylogia Tolkiena to prawdziwe dzieło sztuki wśród fantastyki. Genialnie prowadzona narracja, utrzymująca czytelnika przez setki stron w ciągłym napięciu. Bogaty, piękny język oraz mocna fabuła sprawiają, że po lekturze człowiek czuje niedosyt.

Szybkie i wygodne zakupy

W dzisiejszych czasach, kiedy każdy z nas jest zabiegany i ma wiele obowiązków na głowie wszyscy cenimy sobie wygodę i szybkość w załatwianiu formalności. Cieszymy się, kiedy możemy wypełnić dokumenty lub zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. Oszczędzajmy swój czas i pieniądze oraz nie musimy się denerwować korkami, dźwiganiem i staniem w kolejkach. Księgarnia internetowa to miejsce, z którego chętnie korzysta coraz więcej czytelników. Warto przyjrzeć się temu, by docenić, jak wiele zalet ma zamawianie książek online.

Dla prawdziwych moli książkowych

Są tacy ludzie, którzy potrafią czytać nawet kilkanaście książek miesięcznie. Dojeżdżając do pracy, gotując, wypoczywając i wyjeżdżając na weekendy biorą ze sobą wciągające powieści, które absorbują całą ich uwagę. Niektórzy czytelnicy nie potrafią się obejść choćby bez trzydziestu minut dziennie poświęconych na czytanie. Wolą zarwać noc i na drugi dzień być zmęczonym niż położyć się, nie znając zakończenia utworu. To właśnie oni bardzo chętnie korzystają z księgarni internetowych. Po pierwsze nie muszą dźwigać do domu zakupionych przez siebie książek. Wystarczy, że zrobią zamówienie i spokojnie mogą czekać, aż paczka do nich dotrze. Ponadto dzięki częstym i dużym zakupom mogą liczyć na rabaty lub bezpośrednio korzystają ze sklepów, w których mogą znaleźć dobrą powieść już nawet za kilka złotych. Jest to naprawdę ogromna zaleta, jeśli weźmie się pod uwagę ilość książek, które co miesiąc taka osoba kupuje.

Szeroki wybór

Plusem, który przyciąga klientów jest fakt, że w księgarniach internetowych bardzo często znajduje się znacznie większy asortyment, niż w sklepach stacjonarnych. Dzięki temu czytelnicy mogą sobie pozwolić na kupienie wielu książek już w dniu ich premiery albo nawet i przed nią i czekają na dzień, w którym wysyłka będzie już możliwa. Dodatkowym plusem jest możliwość spokojnego przeglądnięcia całego asortymentu, przeczytania recenzji o dostępnych utworach i zdecydowania, które z  nich najbardziej nas zainteresują. Możemy poświęcić na to tyle czasu, ile tylko mamy ochotę. Zaparzymy sobie kawę i w ciszy zapoznamy się ze wszystkimi zaletami widocznych książek. W sklepach stacjonarnych nie zawsze jest to możliwe. Wynika to ze wzmożonego ruchu lub braku dostępnych, wystarczających nam informacji.

Dla każdego z nas

Jest wiele osób, które ma utrudniony dojazd do sklepów. Wynika to z braku samochodu, dalekiego miejsca zamieszkania lub choroby. Dlatego też możliwość robienia zakupów przez Internet jest wielkim udogodnieniem, które pomaga w normalnym i prawidłowym funkcjonowaniu. Księgarnie internetowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników, którzy chwalą sobie przystępne ceny, szeroki wybór tytułów i szybką dostawę. To zalety, wobec których ciężko przejść obojętnie.

 

Igrzyska śmierci

Co należy wiedzieć o światowym bestsellerze?

Igrzyska śmiercito książka, autorstwa Suzanne Collins, opowiadająca o losach mieszkańców Panem, podzielonych pomiędzy dystryktami. Państwo usytuowane jest na ruinach dawnej Ameryki Północnej. Tworzy je imponujący Kapitol oraz 12 dystryktów. Mieszkańcy wbrew swojej woli zmuszeni są do składania daniny okrutnym władzom, a co roku każdy z dystryktów musi wystawić chłopca i dziewczynę, między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, w celu ich wystąpienia w Głodowych Igrzyskach. Turniej rozgrywany jest na śmierć i życie, a zmagania uczestników transmitowane są na żywo w lokalnej telewizji. Główną bohaterką została Katniss Everdeen- szesnastolatka, mieszkająca z matką i siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów. Musi ona dbać o najbliższe jej osoby, aby te nie narzekały na głód. Dziewczyna została wysłana na Igrzyska i przez całą akcję powieści usiłuje przetrwać. „Igrzyska śmierci” zawładnęły czytelnikami z całego świata. Każdy z zapartym tchem śledzi losy głównej bohaterki, towarzyszy jej w zmaganiach na arenie oraz w rozterkach sercowych, a także kibicuje w walce z okrutnym systemem. Akcja książki jest genialnie skonstruowana, jednocześnie przeraża odbiorcę i głęboko wzrusza. Autorka świetnie opisuje widzianą przez nią przyszłość tego świata, gdzie większością z nas zawładną media, a jedynie najbiedniejsi nie zapomną o tym, co najważniejsze. Czytelnikowi, w trakcie przemierzania kolejnych kartek, towarzyszą refleksje na temat tego, jacy powinniśmy być, aby nie zepsuć współczesnego świata.  Fabuła jest niezwykle urozmaicona, zawiera krwawe, przerażające sceny, a pomiędzy nimi obecny jest humor. Odbiorca nie może oderwać wzroku od lektury i z zapartym tchem dowiaduje się o przebiegu zdarzeń.

Kilka słów o autorce

Suzanne Collins przygodę z pisaniem rozpoczęła w 1991 roku jako twórca telewizyjnych programów dla dzieci. Zanim rozpoczęła pracę nad powstaniem swojej trylogii spod jej pióra wyszło wiele bajek i opowiadań dla najmłodszych. Następnie pisarka zasłynęła jako autorka pięcioczęściowego cyklu kronik o Gregorze- chłopcu, który odkrywa dotąd nieznane nikomu tereny oraz o podziemnym świecie. Seria składa się z dzieł zatytułowanych: „Gregor i Niedokończona Przepowiednia”, „Gregor i przepowiednia zagłady”, „Gregor i Klątwa Stałocieplnych”, „Gregor i tajemne znaki”, „Gregor i kod Pazura”. Jednak prawdziwy sukces przyniosła jej dopiero trylogia opowiadająca o losach Katniss, która przez miesiące utrzymywała się na liście bestsellerów w czasopiśmie „New York Times”. W jej skład wchodzą książki: „Igrzyska śmierci”, „W pierścieniu ognia” oraz „Kosogłos”.